Επέτειος 25ης Μαρτίου

Φωτογραφίες από τον εορτασμό της εθνικής επετείου με τη θερμή συμμετοχή των μαθητών όλων των τάξεων του σχολείου μας. Απήγγειλαν ποιήματα, τραγούδησαν, παρουσίασαν θεατρικά δρώμενα και χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς.

Ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας τους μαθητές μας, που αφιέρωσαν πολύ χρόνο και δούλεψαν με πολύ όρεξη για αυτή τη γιορτή, καθώς και όλους τους υπόλοιπους μαθητές του σχολείου μας, που αγκάλιασαν και υποδέχτηκαν τόσο θερμά την προσπάθεια των συμμαθητών τους και καθ όλη τη διάρκεια της γιορτής, τους ενθάρρυναν συνεχώς.  Οι καθηγητές κ. Ε. Στεφανίδη, Δ. Ψαρρή και Αθ. Κουδούνας οργάνωσαν, επέλεξαν τα κείμενα και συντόνισαν τη δουλειά των μαθητών, ενώ ο Διευθυντής κ. Α. Λεμπέσης προλόγισε τη γιορτή με αναφορές στα σύγχρονα προβλήματα που αντιμετωπίζει σήμερα η χώρα μας. Η συλλογική προσπάθεια όλων ?μαθητών και καθηγητών- οδήγησε στην πραγματοποίηση αυτής της όμορφης και πλούσιας σε περιεχόμενο εκδήλωσης , που τίμησε πραγματικά τη μνήμη των ηρώων της Επανάστασης του 1821.

Δήμητρα Ψαρρή ΠΕ19